Windows wprowadzi kolejne nowości - wiemy jakie!

19.04.2017 16:12

Wprawdzie dopiero co możemy cieszyć się z aktualizacji opublikowanej w tym miesiącu, a tymczasem Microsoft już teraz informuje o kolejnych usprawnieniach, jakich doczeka się system Windows 10.

Windows wprowadzi kolejne nowości - wiemy jakie! fot. Microsoft

Windows 10 jeszcze w tym roku ma otrzymać kolejną, dużą aktualizację na miarę "Creators Update" (tę można pobrać już od tego miesiąca). Następny build systemu został roboczo nazwany "Redstone 3", a nowości jakie wprowadzi skupią się w pewnej mierze na usprawnieniu interfejsu systemu.

Pierwszą z nowości jakich doświadczymy w kolejnej aktualizacji to People Bar - czyli pasek w nawigacji, który sprawi, że nasz system stanie się bardziej społecznościowy.

neon

Kolejnym usprawnieniem będzie wprowadzenie zupełnie nowego stylu graficznego dla natywnych aplikacji tworzonych z myślą o Windows 10 o nazwie "Neon". Aplikacje będą przyjemniejsze dla oka, a jednocześnie niezbyt wymagające dla procesora. To na pewno zmiana na plus, która mocno unowocześni wygląd systemu.

windows-10-karty

Następną nowością, którą możemy wymienić to wprowadzenie kart do eksploratora plików. Dzięki tej funkcji moglibyśmy przeskakiwać między kolejnymi kartami z różnymi folderami i lokalizacjami, zupełnie niczym w kartach w przeglądarce internetowej.

Aktualizacja "Redstone 3" może również przynieść całkiem przydatne usprawnienie, kryjące się w "silniku" systemu Microsoftu. Mowa tutaj o funkcji nazwanej "Power Throttling", która sprawi, że aplikacje działające w tle otrzymają znacznie mniej zasobów komputera na rzecz aplikacji z których aktualnie korzystamy lub tego odpowiednio potrzebują. Zmniejszy to zużycie energii, a także usprawni nasze korzystanie z komputera. Niestety nie wszyscy mają skorzystać z tej nowości - wsparcie dla niej dostaną tylko posiadacze nowych serii procesorów od Intela i AMD - w tym od Intel Skylake i nowszych.

Zagłosuj

Sądzisz, że nowości jakie ma wprowadzić ta aktualizacja są przydatne?

RadioZet.pl/AM

Oceń