Właściciel zamyka znany polski serwis. Radzi ratować swoje pliki

28.07.2017 11:12

Wrzuta.pl, popularna niegdyś strona umożliwiające przechowywanie w chmurze muzyki, filmików i zdjęć, zniknie z polskiego internetu. Czasu na pobranie przechowanych w serwisie plików jest coraz mniej.

Właściciel zamyka znany polski serwis. Radzi ratować swoje pliki fot. zrzut ekranu

WP zdecydowało, że wrzuta.pl będzie działać tylko do 31 sierpnia 2017 roku – po tej dacie strona wraz ze wszystkimi przechowywanymi plikami zniknie z internetu.

Serwis był przez lata jedną z popularniejszych stron w polskim internecie – odwiedzało go nawet 3,5 mln osób miesięcznie. Obecnie baza użytkowników spadła do mniej niż 10% tej liczby – a to sprawia, że nie opłaca się go utrzymywać.

Według zamysłów twórców, Wrzuta miała być wykorzystywana do przechowywania kopii zapasowych własnych plików – szybko okazało się jednak, że w serwisie roi się od spiraconej muzyki, którą na dodatek w prosty sposób można było ściągnąć na własny komputer.

- Przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować – informuje użytkowników właściciel serwisu.

Wrzuta się zamyka, Gadu-Gadu dostaje drugą szansę – najpopularniejszy niegdyś w Polsce komunikator internetowy ma zmienić się w nowoczesne narzędzie, dzięki przejęciu przez jedną ze spółek technologicznych notowanych na GPW.

RadioZET.pl/MT

Oceń