Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Właściciele iPhone’ów nie umawiają się z używającymi Androida

13.02.2018 13:22

Serwis randkowy przeprowadził badanie wśród swoich użytkowników – okazało się, że użytkownicy telefonów Apple nie chcą umawiać się z ludźmi po dowiedzeniu się, że korzystają oni ze smartfonów z Androidem.

Właściciele iPhone’ów nie umawiają się z używającymi Androida fot. Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0

W projekcie wzięło udział 5500 użytkowników serwisu match.com. Serwis badał, jak na ocenę pokazywanych im kandydatów wpływała informacja o tym, jakiego telefonu komórkowego używają.

Okazało się, że użytkownicy iPhone’ów 21 razy częściej oceniali negatywnie osoby pokazane im z telefonem z Androidem. Niechęć była obopólna – gdy właściciel smartfonu z systemem Google dowiadywał się, że potencjalna randka używa telefonu Apple, szanse na wystawienie negatywnej oceny rosły 15-krotnie.

Podczas poszukiwania internetowej miłości źle oceniane było także posiadanie starego telefonu – z badania wynika, że używanie modelu mającego więcej niż 2 lata zmniejszały szansę na zainteresowanie o 56%.

Tłumacząc uzyskane wyniki serwis wskazał, że w Stanach Zjednoczonych smartfony z Androidem postrzegane są jako tanie urządzenia, kupowane przez kogoś, kogo nie stać na iPhone’a – niechęć może więc wynikać z oczekiwania poznania kogoś na podobnej stopie życiowej.

Podobnie jest z unikaniem osób, które korzystają ze starych telefonów – sugeruje to, że nie stać ich na zakup nowszego modelu.

Zagłosuj

A jak wygląda sytuacja u Ciebie?

RadioZET.pl/MT

Oceń