Wpadka Airbnb w Japonii. Tysiące osób zostało bez noclegu

14.06.2018 17:13

Tysiące turystów zostało bez noclegu. Zmiana prawa w Japonii wymusiła na Airbnb anulację dokonanych wcześniej rezerwacji ich klientów. Firma przeprasza i obiecuje zwrot pieniędzy.

Wpadka Airbnb w Japonii. Tysiące osób zostało bez noclegu fot. Pixabay

Wpadka Airbnb w Japonii

Jeśli w nadchodzących tygodniach udajecie się w podróż do Japonii, a rezerwacji noclegu dokonaliście za pośrednictwem Airbnb, lepiej zacznijcie szukać alternatywy. Zmiana obowiązujących w Kraju Kwitnącej Wiśni przepisów wymusiła na firmie anulację tysięcy rezerwacji swoich klientów. Turystom zostaną zwrócone wszystkie poniesione koszta. Airbnb wydało już oficjalne oświadczenie w sprawie. "Jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni nagłą zmianą prawa w Japonii. Nowe przepisy nie są zgodne z obietnicami, jakie składała nam Japońska Agencja Turystyki. Niestety zmusiło nas to do anulowania dokonanych przed 15 czerwca rezerwacji noclegów" - można przeczytać w komunikacie firmy. O co dokładnie chodzi?

Japonia niedawno zalegalizowała podnajem mieszkania

Dopiero w ubiegłym roku mieszkańcy Japonii mogli zacząć legalnie oferować miejsca w swoich mieszkaniach na Airbnb. Wcześniej podnajem był surowo zabroniony. Właśnie wprowadzono jednak dodatkowe obostrzenia w postaci konieczności oficjalnego zarejestrowania podnajmowanego mieszkania lub domu. Po rejestracji właściciel otrzymuje specjalny kod, który do 15 czerwca należy dodać do ogłoszenia na Airbnb. Problem w tym, że o takiej powinności poinformowano dopiero...1 czerwca.

Uruchomiono specjalną infolinię dla turystów

Firma podeszła do sprawy bardzo poważnie. Ogłoszono już utworzenie dodatkowego funduszu w wysokości 10 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na zwrot dodatkowych kosztów tym klientom, którzy z powodu zaistniałej sytuacji musieli np. przebukować zakupione bilety lotnicze lub odwołać wyjazd. Airbnb we współpracy z Japońską Agencją Turystyki uruchomiło tez specjalną infolinię dla tych, którzy już zdążyli udać się w podróż, a teraz nie maja gdzie się podziać.

RadioZET.pl/źródło:Mashable/AG

Oceń