Wpadka Apple. O nowym iPhonie wiemy już wszystko

11.09.2017 13:12

Do internetu wyciekła finalna wersja iOS 11 – systemu operacyjnego, który będzie zainstalowany na jubileuszowym modelu iPhone’a. Znalazły się w nim szczegółowe informacje na temat szykowanych na 12 września 2017 premier.

Wpadka Apple. O nowym iPhonie wiemy już wszystko fot. materiały prasowe

Na konferencji z okazji 10 lat obecności iPhone’a na rynku Apple zaprezentuje dwie rodziny telefonów. Pierwsza z nich, bardziej tradycyjna i konserwatywna, nosić będzie nazwę iPhone 8.

Model podstawowy ma być wyposażony w ekran o przekątnej 4,7 cala, iPhone 8 Plus będzie oferować wyświetlacz 5,5 cala. Obudowa telefonów ma być wykonana ze szkła, a z wyglądu smartfony mają przypominać dotychczasowe urządzenia Apple.

Zdecydowanie ciekawszym telefonem wydaje się być wspomniany w iOS 11 iPhone X – ma on być wyposażony w bezramkowy, zagięty ekran OLED (gwarantujący bardziej wyraziste kolory).

Przekątna ekranu nowego iPhone’a ma wynosić 5,8 cala, a rozdzielczość pracy to 2436x1125 pikseli.

Apple zastosowało w iPhone X swój nowy procesor o nazwie A11 Fusion, telefon otrzymał ponadto 3 GB RAM. Wygląda na to, że potwierdziły się plotki o zrezygnowaniu z przycisku Touch ID na froncie telefonu – w zamian za to smartfon ma się włączać po rozpoznaniu twarzy właściciela przez system Face ID.

Rozwiązanie ma służyć także innym funkcjom systemu – mowa między innymi o specjalnych, animowanych emotikonach, które będą generowane na podstawie wyrazu twarzy użytkownika.

fot. zrzut ekranu

Ceny nowych modeli mają zaczynać się od 999 dolarów – to zdecydowanie więcej, niż w przypadku dotychczasowych modeli.

Prezentacja nowych iPhone’ów rozpocznie się 12 września 2017 o godz. 19.00 polskiego czasu.

Zagłosuj

Którego nowego iPhone'a chcielibyście mieć?

RadioZET.pl/MT

Oceń