Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wpadka Google Maps. Nazwali polski pomnik...„Pomnikiem Czynu Polaków Robaków”

24.09.2018 13:17
xxx zet

Niedopatrzenie, głupi żart czy zwykła wpadka? Użytkownik nagłaśnia delikatną sprawę – szczeciński pomnik otrzymał w Mapach Google miano „Pomniku Czynu Polaków Robaków”.

Wpadka Google Maps. Nazwali polski pomnik...„Pomnikiem Czynu Polaków Robaków” fot. Google Maps

„Pomnik Czynu Polaków Robaków”

Na dosyć nietypowe nazewnictwo zwrócił uwagę użytkownik serwisu Wykop.pl, który zgłaszał już sprawę do Google. Jak jednak twierdzi, po 3 dniach jedyna odpowiedź, jakiej się doczekał, to ta automatycznie wygenerowana przez system. Mężczyzna zdecydował się więc opisać sprawę w sieci, gdyż być może większa liczba zgłoszeń zmusi firmę do nieco szybszej korekty wpadki. Na czym polega? Szczeciński pomnik nazwany „Pomnikiem Czynu Polaków” ma w Mapach Google ciekawą, alternatywną nazwę... „Pomnika Czynu Polaków Robaków”. 

maps

Szczeciński Pomnik Czynu Polaków

Pomnik, zaprojektowany przez Gustawa Zemłę, a odsłonięty w 1979 roku, miał być wyrazem szacunku i podziękowania dla mieszkańców Szczecina, którzy pomogli odbudować i umocnić miasto w okresie 35 lat od zakończenia II Wojny Światowej. W tym kontekście nazwanie Polaków „robakami” rzeczywiście trochę dziwi. Czy to nawiązanie do legendarnej postaci Księdza Robaka z „Pana Tadeusza”? Też w to wątpimy.

wykop

Społeczność Wykopu jest znana z dynamicznych reakcji na podobne wezwania, Google może się więc spodziewać znacznie większej liczby zgłoszeń od osób, którym omyłkowa nazwa średnio przypadła do gustu. Nie byłaby to zresztą pierwsza mniej lub bardziej zabawna pomyłka technologicznego giganta.

RadioZET.pl/źródło:Wykop.pl/AG

Oceń