Wykradziono dane gości 1000 hoteli sieci InterContinental

21.04.2017 16:03

Złośliwe oprogramowanie zebrało pełne dane o kartach płatniczych gości części hoteli InterContinental – personalia właścicieli, numer karty oraz daty ich ważności. Sieć ostrzega swoich klientów.

Wykradziono dane gości 1000 hoteli sieci InterContinental fot. Paweł Otfinowski, CC BY-SA 4.0

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, malware został zaprojektowany specjalnie w celu przechwytywania informacji przesyłanych przez terminale płatnicze używane w hotelach InterContinental na serwery hotelowego przedsiębiorstwa.

Dotknięte wyciekiem mogą być osoby, które pomiędzy 29 września a 29 grudnia 2016 roku nocowały w hotelu InterContinental umiejscowionym w USA, Kanadzie lub Portoryko.

Udostępniono specjalne narzędzie, które pozwala sprawdzić, czy w odwiedzony hotel miał zainstalowane złośliwe oprogramowanie – można z niego skorzystać klikając tutaj.

Właściciel sieci hoteli zdecydował się zatrudnić zewnętrznych specjalistów od cyberbezpieczeństwa do dokładnego sprawdzenia procesu pobierania opłat i wskazania potencjalnych luk.

Zalecanym środkiem ostrożności jest dokładne prześledzenie operacji dokonywanych za pomocą karty użytej w hotelu InterContinental i natychmiast zgłosić ewentualne podejrzane operacje do swojego banku. Można także rozważyć zastrzeżenie karty.

RadioZET.pl/MT

Oceń