Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyniki Apple najlepsze od lat

02.08.2017 14:30

Dzięki opublikowanemu przez Apple kwartalnemu raportowi wiemy, że firma ma się jeszcze lepiej niż do tej pory. 

Wyniki Apple najlepsze od lat

Apple po raz kolejny udało się zwiększyć sprzedaż iPhone'ów - firma sprzedała w drugim kwartale 2017 roku 41,03 miliona urządzeń. To wynik o 1,6 procenta lepszy niż w poprzednim roku, co mocno zaskoczyło analityków, którzy nie wierzyli w dalsze sukcesy Apple na tym polu.

Firmie udało się również zwiększyć ilość sprzedanych iPadów - 11,42 miliona urządzeń trafiło do klientów, co jest wynikiem o 14% większym, niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Sprzedaż komputerów Mac natomiast stoi w miejscu - firma sprzedała 4,3 miliona urządzeń z systemem Mac OS. 

Co ciekawe firma pochwaliła się również sukcesem smart-zegarków Apple Watch - sprzedano bowiem aż 50% więcej urządzeń w 2 kwartale 2017 niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Jednak w tym przypadku nie podano do publicznej informacji liczbowej wartości ilości sprzedanych egzemplarzy.

Akcje amerykańskiej firmy wciąż rosną na wartości, a opublikowane wyniki na pewno nie przeszkodzą we wzroście na giełdzie. Informacje na temat kolejnych, całkiem przełomowych iPhone'ów mogą pomóc firmie w jeszcze większym zwiększeniu zysków.

RadioZet.pl/AM

Oceń