Wysłana w kosmos Tesla Roadster może uderzyć w Ziemię

19.02.2018 14:41
xxx zet

Na szczęście jeszcze przez długi czas ta wyjątkowa Tesla Roadster pozostanie w przestrzeni kosmicznej. Na trasie kolizyjnej z Ziemią będzie dopiero za ładnych kilka milionów lat.

Tesla w przestrzeni kosmicznej fot. kadr z wideo (YouTube)

6 lutego 2018 roku o 21:45 polskiego czasu rakieta Falcon Heavy wystartowała w wyjątkowej misji SpaceX.

Wyjątkowość tej misji polegała na zastąpieniu ładunku testowego samochodem, który wcześniej należał do Elona Muska — szefa amerykańskiego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego.

Czerwona Tesla Roadster od tamtej pory podróżuje w przestrzeni kosmicznej, a jej tor lotu przecina nawet orbitę Marsa, co miało udowodnić, że firma będzie w stanie dostarczyć człowieka na Czerwoną Planetę.

Jak pisaliśmy w naszej relacji z tego wydarzenia: „SpaceX szacuje, że samochód będzie krążył wokoło Słońca nawet przez miliard lat.” Nowe informacje zdają się jednak zaprzeczać tym przewidywaniom — istnieje bowiem 6-procentowa szansa na to, że w odległej przyszłości samochód w końcu zderzy się z Ziemią.

Nowe kalkulacje astronomów dają szansę na przecięcie lotu Tesli z naszą planetą za 3,5 miliona lat, więc na szczęście pod tym kątem jesteśmy bezpieczni zarówno my, jak i najbliższe pokolenia.

Zagłosuj

Uważasz, że Ziemia doczeka się spotkania z wystrzeloną przez ludzi Teslą?

RadioZet.pl/AM

Oceń