Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Xbox One X - ten sprzęt będzie chciał dostać na święta każdy gracz

12.06.2017 11:10

Poznaliśmy datę premiery i cenę nowej konsoli z rodziny Xbox One. Będzie mocniejsza i droższa od urządzenia konkurencji - PlayStation 4 Pro.

Xbox One X - ten sprzęt będzie chciał dostać na święta każdy gracz fot. Microoft / materiały prasowe

Xbox One X - tak będzie nazywać się nowa i usprawniona wersja konsoli Microsoftu, która uzupełni rodzinę produktów z serii Xbox One.

Podobnie jak PlayStation 4 Pro, Xbox One X jest mocniejszą wersją podstawowej wersji konsoli. Oznacza to, że nie można jej nazwać następną generacją sprzętu, tak jak w przypadku oryginalnego Xboksa i Xboksa 360, lecz czymś bardziej w rodzaju "nakładki" graficznej na pierwotną wersję konsoli.

Xbox One X - najmocniejsza konsola na rynku

Na Xboksie One i Xboksie One X uruchomimy dokładnie te same gry, lecz dzięki większej mocy obliczeniowej Xboksa One X po prostu otrzymamy w nich większą rozdzielczość, ładniejsze efekty graficzne i inne usprawnienia, które dotyczyć będą oprawy graficznej, a nie samego rdzenia rozgrywki.

Co ciekawe, mimo że konsola Xbox One X jest o wiele mocniejsza od obecnie dostępnych Xbox One i Xbox One S (slim), to jest mniejsza niż te modele. Zasługą tego jest unikalny system chłodzenia, który nie wymaga tak dużej przestrzeni na odpowiednie rozprowadzanie ciepła.

Dokładne dane techniczne konsoli Xbox One X przeczytasz tutaj.

Zagłosuj

Podoba Ci się wygląd konsoli Xbox One X?

Xbox One X - data premiery i cena w Polsce

Microsoft na niedzielnej konferencji podczas targów E3 oficjalnie po raz pierwszy pokazał nową konsolę. Wcześniej znana jako Project Scorpio konsola niestety nie będzie tania.

Konsola zadebiutuje na całym świecie, w tym w Polsce, już 7 listopada 2017, czyli idealnie przed sezonem świątecznym. Microsoft wycenił ją na 499 dolarów, co w przełożeniu na złotówki może oznaczać koszt ok. 2100-2300 złotych, w zależności od przyjętego kursu przez polskiego dystrybutora.

W porównaniu do nieco mniej wydajnego PlayStation 4 Pro, które obecnie kosztuje ok. 1700 złotych, cena konsoli Microsoftu może być bardziej zaporowa. Sezon gwiazdkowy powinien jednak skutecznie napędzić sprzedaż najmocniejszej konsoli na rynku.

Zagłosuj

Co uważasz o cenie konsoli Xbox One X?

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Rozpoznaj marki technologiczne fot. pexels
Oceń