Xiaomi Mi A1 - flagowy smartfon w budżetowej cenie. Ile zapłacimy w Polsce?

26.09.2017 12:18

Smartfon będzie posiadał parametry godne urządzeń z wyższej półki cenowej.

Xiaomi Mi A1 - flagowy smartfon w budżetowej cenie. Ile zapłacimy w Polsce? fot. Xiaomi

Xiaomi Mi A1 został zapowiedziany przez chińskiego producenta na początku września. Smartfona wyróżnia bardzo dobra jakość wykonania, podwójny aparat i czytnik linii papilarnych, których zwykle trudno dopatrywać się wśród budżetowych urządzeń. Na innych rynkach smartfon ma zadebiutować w kwocie wynoszącej ok. 240 dolarów, stąd też spodziewaliśmy się, że w Polsce kupimy go za ok. 1000 złotych. Niestety dystrybucja smartfonów na polskim rynku wymaga "podrasowania" ceny urządzeń, jakie możemy kupić w sklepach z elektroniką, lecz i tak nie jest źle - Xiaomi Mi A1 w oficjalnej dystrybucji będzie można kupić za 1199-1299 złotych.

Co otrzymamy, jeśli zdecydujemy się na zakup tego smartfona? Urządzenia tworzone we współpracy z Google przede wszystkim posiada czystą wersję systemu Android, czyli nie zawiera żadnych nakładek graficznych, zmieniających oryginalny wygląd systemu do wizji producenta. Dodatkowo kupując Xiaomi Mi A1 mamy gwarancję aktualizacji zabezpieczeń systemu, a więc nie powinniśmy się martwić o szybkie porzucenie wsparcia systemowego.

Xiaomi Mi A1 to również szereg solidnych parametrów wchodzących w skład specyfikacji technicznej urządzenia. Znajdziemy tutaj między innymi niezbyt nowy, lecz jak najbardziej wystarczający do wydajnego działania układ Snapdragon 625, który będzie wspierał układ podwójnego aparatu. Ten z kolei może pochwalić się dwoma matrycami 12 Mpix - jedna otrzyma teleobiektyw, natomiast druga będzie wyposażona w wersję szerokokątną obiektywu, co pozwoli na umieszczenie więcej elementów w kadrze. Xiaomi jest bardzo dumne z aparatu głównego smartfonu - na pokazie prasowym wręcz informowano, że jakość zdjęć urządzenia potrafi dorównać jakością zeszłorocznym flagowcom.

Jak na urządzenie w tej klasie cenowej, ucieszy Was zapewne wyposażenie smartfona Xiaomi w 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Firma nie oszczędzała tutaj na dość kluczowych elementach, które powinny zapewnić smartfonom dłuższą użyteczność, z uwagi na ciągle rosnące zapotrzebowanie nowych aplikacji na pamięć operacyjną i miejsce na dysku.

Zagłosuj

Uważasz, że stosunek cena/jakość Xiaomi Mi A1 jest:

RadioZet.pl/AM

Oceń