Xiaomi Mi A1 - nowy smartfon z budżetowej linii Android One również trafi do Polski

06.09.2017 12:10

Będzie to jednocześnie najdroższe urządzenie wydane w ramach linii tanich urządzeń z Androidem dla każdego.

Xiaomi Mi A1 - nowy smartfon z budżetowej linii Android One również trafi do Polski fot. xiaomi

Program Android One miał na celu wspomaganie przez Google firm, które zdecydują się na tworzenie tanich, lecz solidnych urządzeń z Androidem, wydawanych w krajach rozwijających się. Nowy smartfon zapowiedziany przez chińskiego producenta jednak nie jest tak tani, jak dotychczasowe produkty z tej serii (wynoszące około 50-100$), lecz i tak oferuje niesamowicie dużo za stosunkowo niską cenę. Xiaomi Mi A1 ma bowiem kosztować ok. 234$, co na polskie realia może przełożyć się na cenę ok. 900-1000 złotych.

 

Co otrzymamy, jeśli zdecydujemy się na zakup tego smartfona? Urządzenia tworzone we współpracy z Google przede wszystkim posiada czystą wersję systemu Android, czyli nie zawiera żadnych nakładek graficznych, zmieniających oryginalny wygląd systemu do wizji producenta. Dodatkowo kupując Xiaomi Mi A1 mamy gwarancję aktualizacji zabezpieczeń systemu, a więc nie powinniśmy się martwić o szybkie porzucenie wsparcia systemowego.

Xiaomi Mi A1 to również szereg solidnych parametrów wchodzących w skład specyfikacji technicznej urządzenia. Znajdziemy tutaj między innymi niezbyt nowy, lecz jak najbardziej wystarczający do wydajnego działania układ Snapdragon 625, który będzie wspierał układ podwójnego aparatu. Ten z kolei może pochwalić się dwoma matrycami 12 Mpix - jedna otrzyma teleobiektyw, natomiast druga będzie wyposażona w wersję szerokokątną obiektywu, co pozwoli na umieszczenie więcej elementów w kadrze. Xiaomi jest bardzo dumne z aparatu głównego smartfonu - na pokazie prasowym wręcz informowano, że jakość zdjęć urządzenia potrafi dorównać jakością zeszłorocznym flagowcom.

Jak na urządzenie w tej klasie cenowej, ucieszy Was zapewne wyposażenie smartfona Xiaomi w 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Firma nie oszczędzała tutaj na dość kluczowych elementach, które powinny zapewnić smartfonom dłuższą użyteczność, z uwagi na ciągle rosnące zapotrzebowanie nowych aplikacji na pamięć operacyjną i miejsce na dysku.

Wsparcie przez Google tych urządzeń już posiada swoje pierwsze pozytywne efekty - producent ogłosił aktualizacje urządzeń do następnej wersji mobilnego systemu - Androida 8.0 Oreo, co ma nastąpić do końca tego roku.

Smartfon nie trafi jedynie do krajów rozwijających się, jak to miało miejsce do tej pory w ramach programu Android One. Od 12 września będzie dostępne także w Indiach, a w kolejnych falach zawita do następnych 40 krajów, w tym do Polski.

RadioZet.pl/AM

Oceń