Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Xiaomi Notebook Pro - chiński laptop nokautuje Macbooka

12.09.2017 10:10

Firma bezpośrednio porównuje swój komputer do produktów Apple, przy okazji wyliczając ich błędy i pokazując wyższość swojego rozwiązania.

Xiaomi Notebook Pro - chiński laptop nokautuje Macbooka fot. Xiaomi

Xiaomi Mi Notebook Pro to kolejne po Notebooku Air urządzenie chińskiej firmy, które wręcz nokautuje rozwiązania Apple - zarówno pod względem ceny, jak i specyfikacji technicznej.

Chiński producent nie bał się "ściągnąć" designu urządzenia od amerykańskiej firmy przy tworzeniu Notebooka Pro. Podobnie jak w przypadku poprzedniego sprzętu, nawiązań w kwestii wyglądu laptopa do Macbooka jest sporo i należałoby mocno przyjrzeć się każdemu z urządzeń, by je rozróżnić.

Urządzenie jednak jest solidnie wykonane, a przy okazji producent wprowadził do niego wiele rozwiązań, których próżno szukać w laptopach Apple. W Xiaomi Mi Notebook Pro znajdziemy bowiem prócz dwóch portów USB-C (w MacBooku Pro dostępne są jedynie 4 porty USB-C i port headphone jack/microphone combo), dodatkowo 2 standardowe porty USB, czytnik kart SD, wyjście HDMI i port audio headphone/microphone combo.

Chiński laptop wyposażony jest w procesor Intel Core z najnowszej, ósmej generacji - do wyboru i5 lub i7, 8 lub 16 GB pamięci RAM, a także układ graficzny NVIDIA GeForce MX150, którego moc obliczeniowa wystarczy do okazjonalnego grania w nowsze tytuły, a także pomocy przy zaawansowanej obróbce wideo.

Mi Notebook Pro ma jednak jeden element, przez który wiele osób może uznać rozwiązanie Xiaomi za gorsze od MacBooków - ekran laptopa o przekątnej 15,6" to matryca Full HD (MacBooki Pro posiadają ekran Retina o rozdzielczości 2560 na 1600), która jednak powinna pozytywnie wpłynąć na czas działania laptopa na baterii.

Urządzenia będą sprzedawane na początku z myślą o chińskim rynku, lecz bez przeszkód będzie można je sprowadzić za pośrednictwem sklepów internetowych. Cena urządzeń bez wątpienia jest atrakcyjna i wyśmiewa rozwiązania Apple - za najdroższy wariant Mi Notebook Pro z procesorem i7 i 16 GB pamięci RAM należy zapłacić ok. 3800 złotych. Tańsza wersja z Intel Core i5 i 8 GB RAM to koszt ok. 3050 złotych.

Zagłosuj

Który laptop bardziej Ci się podoba?

RadioZET.pl/AM

Oceń