Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Xiaomi Redmi 5A - nowy król wśród budżetowych smartfonów?

17.10.2017 16:00

Urządzenie zadebiutuje również na polskim rynku, a konkurencja w tym progu cenowym jest niewielka.

Xiaomi Redmi 5A - nowy król wśród budżetowych smartfonów? fot. Xiaomi

Xiaomi Redmi 5A to następca ciepło przyjętego, budżetowego smartfona Redmi 4A. Jakich nowości jednak możemy spodziewać się w tegorocznej odsłonie urządzenia?

Wygląd urządzenia raczej nie jest zbytnio rewolucyjny. To jedna z najbardziej spokojnych ewolucji, jaką możemy spotkać na rynku smartfonów w ostatnich kilkunastu miesiącach. Xiaomi Redmi 5A ponownie zostanie wyposażony w 5 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Urządzenie będzie jednak wyposażone w solidniejszą, metalową konstrukcję, która zastąpi plastikową obudowę z Redmi 4A.

Smartfon będzie wyposażony w Androida 7.0, lecz nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na jego aktualizację do wydanego we wrześniu Androida 8.0 Oreo.

Fani okazjonalnego robienia zdjęć nie powinni być zawiedzeni - w Redmi 5A znajdziemy 13 mpix matrycę głównego aparatu i 5 Mpix przednią kamerkę do selfie.

Za pracę urządzenia będzie odpowiadać wysłużony nieco układ Snapdragon 425, który jednak wsparty 2 GB pamięci RAM powinien wystarczyć do płynnego przełączania się między kilkoma aplikacjami i uruchamiania mniej zaawansowanych gier 3D.

Xiaomi Redmi 5A ma kosztować ok. 100 dolarów, lecz w Polsce zapewne przez cła i inne podatki urządzenie będzie dostępne w Polsce za 599 złotych (tak jak zeszłoroczny model). Oznacza to, że jeśli polski dystrybutor dogada się z polskimi operatorami to smartfon może być dostępny za symboliczną złotówkę przy całkiem niskich abonamentach telefonicznych, a więc trafi do sporej grupy odbiorców.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń