Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

YouTube Go - nowa wersja aplikacji pozwala na zapisywanie filmów

07.04.2017 11:59

Nową wersję YouTube'a można już testować... w Indiach.

YouTube Go - nowa wersja aplikacji pozwala na zapisywanie filmów fot. YouTube / Google

Czym jest nowa wersja YouTube'a?

YouTube Go to specjalna wersja aplikacji mobilnej tego serwisu, która przede wszystkim skierowana jest dla regionów, w których połączenie z internetem jest mocno ograniczone. Stąd jedną z funkcjonalności aplikacji jest możliwość pobierania treści bezpośrednio na urządzenie w momencie kiedy mamy połączenie z Wi-Fi, by później móc na spokojnie obejrzeć dany materiał bez problemów z buforowaniem.

Co ciekawe zapisane filmy można również przesłać do znajomych, którzy są w pobliżu. Dawniej zrobilibyśmy to na płycie CD lub pendrive, a obecnie można po prostu przesłać film stykając ze sobą urządzenia (oczywiście używane do tego jest połączenie bezprzewodowe, lecz zetknięcie urządzeń jest formą weryfikacji).

youtube go

YouTube Go - serwis bardziej nastawiony na lokalne treści

YouTube Go posiada również odmienny od tradycyjnej aplikacji YouTube'a ekran główny - wyświetlane na nim są przede wszystkim filmy, które zdobywają popularność w danym regionie.

To całkiem ciekawa funkcjonalność, która może wypromować w danym regionie lokalnych twórców lub pomoże w dotarciu lokalnych informacji do odpowiedniej grupy odbiorców.

Niestety YouTube Go aktualnie można jedynie przetestować na terytorium Indii, lecz w przyszłości ta wersja usługi trafi również na rynek globalny, w tym do Polski. Pytanie tylko jak długo zajmą Google'owi testy.

Zagłosuj

Korzystałbyś z YouTube Go?

RadioZET.pl/AM

Oceń