YouTube będzie zwalczał "fake news" poprzez szkolenia dla młodzieży

24.04.2017 15:40

Algorytm YouTube'a mający na celu automatyczne zwalczanie fałszywych wiadomości to według Google za mało. Firma rozpoczyna więc serię szkoleń, które będą uczyć młodzież, jak rozpoznawać fałszywe wiadomości.

YouTube będzie zwalczał "fake news" poprzez szkolenia dla młodzieży fot. pixabay / youtube

Plaga fałszywych wiadomości to ostatnimi czasy duży i poważny temat. Problematyczność tego typu treści podobno mogła mieć wpływ na wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Ponadto niesamowicie duże korzyści z tego tytułu czerpią twórcy stron z fałszywymi wiadomościami, jak i w niektórych przypadkach cyberprzestępcy.

Google postanawia więc wprowadził kolejny element walki z tą nową internetową plagą i pilotażowo wprowadza do Wielkiej Brytanii szkolenia dla młodzieży. Ich celem będzie przekazanie wiedzy pozwalającej na rozpoznawanie treści typu "fake news", jak i poznanie metod, dzięki którym możliwe będzie ich zwalczanie.

Nie wiadomo, czy takie szkolenia trafią w przyszłości do Polski, lecz niewątpliwie by się przydały. Zwłaszcza, że na polskim Facebooku ostatnio grasuje sporo stron, które nie tyle tworzą "fake-newsy", co posty z fałszywymi konkursami - co może doprowadzić do utraty pieniędzy u nieświadomych użytkowników, o czym informuje nawet LOTTO.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się spotkać w sieci tzw. "fake news"?

RadioZet.pl/AM

Oceń