YouTube ma nowe logo. Co jeszcze się zmieniło?

30.08.2017 11:11

YouTube, najpopularniejszy serwis z wideo w internecie, zmienia swój wygląd – oprócz nowego logo zaprezentowano zmodernizowany interfejs użytkownika. Największa rewolucja dokonała się w aplikacji mobilnej.

YouTube ma nowe logo. Co jeszcze się zmieniło? fot. zrzut ekranu

Nowe logo to efekt popularyzacji smartfonów – z tłumaczeń opublikowanych przez YouTube wynika, że zmiana została podyktowana chęcią zapewnienia dobrego wyglądu znaku marki na każdym ekranie – także tym małym.

Tak wygląda porównanie starego i nowego logo:

fot. materiały prasowe

Niewielkim, kosmetycznym zmianom poddano stronę główną serwisu YouTube – żeby je zauważyć, trzeba uważnie obejrzeć poniższą animację:

fot. materiały prasowe

Najwięcej nowości znalazło się w odświeżonej aplikacji mobilnej. Oglądane na smartfonie lub tablecie wideo ma dostosowywać się do formatu ekranu, dzięki czemu nawet podczas oglądania filmu w orientacji pionowej zajmie on całą powierzchnię ekranu.

Tak wygląda to na demonstracji:

Oprócz tego w aplikacji YouTube pojawiła się możliwość sterowania gestami, zwalniania i przyspieszania odtwarzania oraz przeglądania propozycji kolejnych filmów do odtworzenia jeszcze podczas oglądania obecnego.

Zagłosuj

Które logo YouTube jest lepsze?

RadioZET.pl/MT

Oceń