YouTube otrzymuje sekcję "breaking news"

21.08.2017 12:00

Google chce dzięki niej przekazywać najważniejsze informacje ze świata.

YouTube otrzymuje sekcję "breaking news" fot. pexels

Sekcja zawierająca kluczowe informacje ze świata zaczęła pojawiać się u niektórych użytkowników platformy YouTube, kiedy świat obiegły informacje o zamachu w Barcelonie. Aktualnie nie wiadomo, czy materiały dodawane są do specjalnego działu ręcznie przez adminów serwisu czy odpowiada za nie algorytm.

Nowa sekcja wkrótce może na stałe zagościć do YouTube'a. Obecnie jest dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych w aplikacji na iOS i Androidzie, a także na tradycyjnej wersji serwisu w przeglądarkach internetowych. Jeśli Google postanowi ją rozwijać, to zapewne też doczekamy się jej pojawienia w aplikacji usługi na telewizorach SmartTV czy konsolach do gier.

Domyślnie nowa karta z ważnymi wydarzeniami pojawia się na głównej stronie YouTube'a. Jeśli jednak nie chcecie by te materiały wideo były wyświetlane w Waszej sekcji nowych filmów można będzie ją zamknąć za pomocą kliknięcia przycisku trzech kropek, a następnie wydania polecenia o zaprzestaniu obserwowania karty poprzez opcję "Nie interesuje mnie".

Zagłosuj

Uważasz, że sekcja "breaking news" na YouTube jest przydatna?

RadioZet.pl/AM

Oceń