YouTube przestał działać. Internet w panice

19.06.2017 13:44

Awaria uniemożliwiająca niektórym użytkownikom oglądanie filmów serwisie YouTube trwała co prawda tylko około godziny, dla dotkniętych problemem wydawało się to całą wiecznością.

YouTube przestał działać. Internet w panice

Infrastruktura niezbędna do obsługi milionów widzów, chcących oglądać wybrane przez siebie materiały wideo, jest niesamowicie rozbudowana i złożona – nic więc dziwnego, że czasem przytrafiają się awarie i błędy.

YouTube informuje o tym w dość zabawny sposób, widoczny na zdjęciu powyżej – użytkownik otrzymuje co prawda skomplikowany kod błędu, jest jednak uspokajany, że sprawą zajmuje się już stado znakomicie wytrenowanych małp i że wszystko będzie dobrze.

Brak dostępu do największego na świecie serwisu z wideo pokazał, jak łatwo internauci przyzwyczajają się do natychmiastowego dostępu do swoich ulubionych usług i jak mocno ich brak wpływa na ich samopoczucie. W internecie wprost zaroiło się od wpisów, w których autorzy starali się oddać ogrom swojego nieszczęścia.

Awaria została szybko usunięta – większość użytkowników nawet jej nie zauważyła. A nawet jeśli – mogła skorzystać na przykład z nowej opcji na Facebooku, umożliwiającej komentowanie postów za pomocą animowanych gifów.

Zagłosuj

Spotkaliście się kiedyś z takim błędem YouTube?

RadioZET.pl/MT

Oceń