Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

YouTube szykuje dotkliwe kary dla youtuberów

12.02.2018 15:14

Największy na świecie serwis VoD zamierza surowo traktować twórców, którzy mogą źle wpływać na postrzeganie witryny wśród reklamodawców – w grę wchodzi nawet ukrywanie filmów przed widzami.

YouTube szykuje dotkliwe kary dla youtuberów fot. Esther Vargas, CC BY-SA 2.0

Każdy cios w publiczny wizerunek YouTube’a to wymierny spadek przychodów z reklam – zarówno dla samego serwisu, jak i publikujących na nim twórców. Witryna miała ostatnio okazję się o tym przekonać po tym, jak jedna z jej gwiazd – youtuber Logan Paul – zszokował opinię publiczną zamieszczając wideo, na którym śmieje się z wisielca znalezionego w japońskim „lesie samobójców”.

Nie był to ostatni wybryk twórcy – gdy sprawa przycichła, Paul zamieścił między innymi wideo pokazujące używanie paralizatora na martwych szczurach. Zachęcał także do wzięcia udziału w niebezpiecznych dla zdrowia wyzwaniu polegającym na jedzeniu kapsułek zawierających płyn do prania.

YouTube nie chce godzić się, żeby za działania takich „czarnych owiec” musieli płacić spadkiem przychodów inni twórcy – dlatego też witryna przygotowała nowe zasady oceniania i karania youtuberów za ich publikacje.

Serwis poinformował, że szczególnie niemile widziane są filmy pokazujące narażanie innych na traumatyczne przeżycia, promujące przemoc i nienawiść do jakiejkolwiek grupy społecznej, przedstawiające okrucieństwo lub pokazujące bolesne przeżycia innych.

W zależności od orzeczonej przewiny w stosunku do dobrego imienia serwisu YouTube będzie ukrywać kontrowersyjne filmy przed widzami, wycofywać pojawianie się treści z danego kanału na stronie głównej, w spisie filmów polecanych oraz w zestawieniu produkcji „Na czasie”, wykluczać z programu Google Preferred i YouTube Partner oraz wyłączać możliwość zarabiania na reklamach.

Zagłosuj

Co najczęściej oglądasz na YouTubie?

RadioZET.pl/MT

Oceń