Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

YouTube zmienia zasady zarabiania

07.04.2017 08:46

Nowa polityka zarobkowa na YouTube może niektórym nie przypaść do gustu.

YouTube zmienia zasady zarabiania fot. pexels

Program partnerski na YouTube, umożliwiający rozpoczęcia zarabiania na publikowanych w usłudze filmów, wprowadza początkowy próg 10 000 wyświetleń dla wszystkich nowych kanałów. Według notki na blogu usługi wprowadzenie takiego ograniczenia miałoby na celu "sprawdzenie poprawności danego kanału". Ograniczenie dotyczy jednak kanałów, które teraz zostaną założone - osoby, które rozpoczęły zarabianie - mimo że nie osiągnęły jeszcze tego progu, wciąż będą działać na poprzednich zasadach.

YouTube podaje jeszcze całkiem kuriozalne wyjaśnienie wprowadzonego ograniczenia, dzięki któremu "zminimalizuje to wpływ na aspirujących twórców". Nie trzeba jednak domyślać się, że w tym wszystkim chodzi jednak o pieniądze.

No dobrze, możemy w tym wszystkim doszukać się również pozytywnych stron. Ograniczenie zapewne pozwoli na lepsze dopasowanie reklam do publikowanych przez dany kanał treści (sprawdzi jego grupę docelową), a także ograniczy napływ nowych "fałszywych" kont-widm, które masowo dodają puste lub bezwartościowe treści.

Zagłosuj

Uważasz, że to dobra zmiana ze strony YouTube?

RadioZET.pl/AM

Oceń