Zabił i pokazał to na Facebooku

18.04.2017 10:24

Policja szuka mordercy, który opublikował na Facebooku film, pokazujący moment zabójstwa przypadkowego 74-letniego mężczyzny. Sprawca zapowiedział w innym nagraniu, że będzie mordował dopóki nie zostanie złapany.

Zabił i pokazał to na Facebooku fot. kadr z wideo

Film, na którym uwieczniono śmierć pierwszej ofiary 37-latka obejrzało 1,6 mln osób, zanim Facebook zareagował. Jak tłumaczy się serwis, pierwsze zgłoszenie o nieodpowiednich treściach znajdujących się na nagraniu otrzymał 1 godzinę 45 minut po opublikowaniu materiału, wideo zostało usunięte po 23 minutach.

Kopie wciąż można znaleźć w internecie – o powstrzymanie się od oglądania ich apeluje rodzina zabitego:

Policja w Cleveland prowadzi poszukiwania podejrzanego Stevena Stephensa, który w jednym z filmów ogłosił, że zabił już 13 osób. Służby nie potwierdzają tej informacji, jako że funkcjonariusze nie odnaleźli ciał.

W nagraniu zapowiadającym zabijanie sprawca przekonuje, że został doprowadzony do szaleństwa przez swoją była partnerkę (wymieniając ją z imienia i nazwiska) i że to wszystko jest jej wina.

Morderstwo zostało nagrane przez sprawcę, a film zamieszczony na Facebooku już pod zdarzeniu – zabójca przeprowadził krótką transmisję na żywo, w której przedstawiał swoją motywację.

Na Facebooku już wcześniej pojawiały się filmy pokazujące śmierć - głośno było między innymi o przypadku mężczyzny, który przypadkiem nagrał swoje postrzelenie, a opinią publiczną w Stanach wstrząsnęło nagranie pokazujące zastrzelenie przez policjanta kierowcy w trakcie rutynowej kontroli.

Zagłosuj

Czy Facebook powinien usuwać nagrania pokazujące śmierć?

RadioZET.pl/MT

Oceń