Zakaz handlu w niedzielę może objąć również aplikacje mobilne

25.10.2017 15:12

Nieścisłości w przepisach mogą doprowadzić do kuriozalnej sytuacji.

Zakaz handlu w niedzielę może objąć również aplikacje mobilne fot. pexels

W miarę jak projekt o zakazie handlu w niedzielę nabiera końcowej formy, tak równie wiele znajduje się w nim luk i kruczków, które mogą być źle zrozumiane lub wykorzystane na sporą niekorzysć wielu firm oferujących swoje usługi.

Według informacji do których dotarł Dziennik Gazeta Prawna ostatnia wersja projektu niejasno informuje o możliwości dokonywania e-zakupów. O ile zawarta jest tam wzmianka o możliwości dokonywania tego typu procesów z poziomu komputerów stacjonarnych i przeglądarek internetowych, o tyle brak tam informacji o smartfonach, tabletach i aplikacjach mobilnych.

Oznacza to, że jeśli przepisy weszłyby w życie w obecnej formie można będzie je interpretować na niekorzyść właścicieli aplikacji mobilnych - nie mogliby oferować sprzedaży produktów lub usług w wyznaczone niedziele.

Użytkownicy nie mogliby więc kupić w niedzielę ebooka, cyfrowej wersji filmu lub gry. Duże firmy musiałyby więc zablokować działanie wszelkich sklepów z dobrami cyfrowymi, a więc Polacy mieliby zablokowany dostęp do Google Play, iTunes czy serwisów VOD.

Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że ustawa przejdzie jeszcze wiele modyfikacji, a możliwość kupowania dóbr cyfrowych wszelkimi drogami pozostanie możliwa niezależnie od dnia czy święta.

Zagłosuj

Jesteś za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele?

RadioZet.pl/gazetaprawna.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń