Zamierzasz kupić MacBooka? - wstrzymaj się, nadchodzą nowe modele

17.05.2017 11:01

Apple może wkrótce odświeżyć obecnie dostępne na rynku modele MacBooków o lepsze podzespoły, więc lepiej wstrzymać się z zakupem.

Zamierzasz kupić MacBooka? - wstrzymaj się, nadchodzą nowe modele fot. Apple

Według Bloomberga Apple mocno boi się konkurencji w postaci Microsoftu i zapowiedzianego przez nich sprzętu.

Microsoft do tej pory jedynie był mocnym konkurentem pod kątem oprogramowania (głównie za sprawą systemu Windows). Mocna ekspansja Microsoftu w ostatnich kilku latach sprawiła, że firma teraz nie tylko jest znana z produkcji konsol do gier (Xbox), lecz również wysokiej jakości sprzętu - urządzenia z linii Surface jak SurfaceBook, Surface Studio, a także zapowiedziany niedawno Surface Laptop.

Wiele osób uznaje sprzęt tworzony przez Microsoft za bardziej innowacyjny od Apple, a więc firma musi się zbroić i zacząć proponować użytkownikom bardziej atrakcyjne urządzenia - pod kątem ceny lub specyfikacji technicznej.

W związku z tym Apple już niedługo ma wprowadzić na rynek usprawnione wersje obecnie już dostępnych na rynku modeli MacBooków. Nowe, mocniejsze procesory otrzymają MacBooki, MacBooki Air i MacBooki Pro. O ile MacBooki Pro mają zyskać najnowszą serię procesorów Intela - Kaby Lake, tak pozostałe na pewno otrzymają wydajniejsze układy (niekoniecznie z najnowszej serii).

Nie wiadomo, czy zobaczymy w urządzeniach większą ilość pamięci RAM lub więcej portów, a może nawet wymianę portów w MacBooku Air na USB-C. Więcej szczegółów mamy usłyszeć na konferencji Apple podczas WWDC 2017, która odbędzie się 5 czerwca.

Zagłosuj

Kupując laptopa celujesz w najniższą możliwą cenę czy wybierasz najbardziej "napakowaną" wersję?

RadioZet.pl/Bloomberg/AM

Oceń