Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiany na Allegro. Będzie taniej i drożej jednocześnie

04.10.2017 13:16

Koniec z płaceniem Allegro za wystawienie oferty w kategoriach Komputery i Bilety – w zamian za to prowizje za zrealizowaną sprzedaż sięgną nawet 9%.

Zmiany na Allegro. Będzie taniej i drożej jednocześnie fot. zrzut ekranu

Zmiany na Allegro mają wejść w życie 11 października 2017 roku dla kategorii Bilety oraz 16 października 2017 dla ofert wystawianych w dziale Komputery.

Dobra wiadomością dla sprzedawców jest zniesienie opłat za wystawienie towaru oraz dodanie zdjęcia - ma to zmniejszyć koszta funkcjonowania, jako że pokazanie oferty nie będzie generować zobowiązać finansowych wobec serwisu, a do tej pory trzeba było płacić, czy produkt udało się sprzedać, czy nie.

Równocześnie Allegro zmienia zasady rozliczania transakcji, które doszły do skutku. W dziale Bilety nowością jest opłata wynosząca 5% ceny sprzedaży, w kategorii Komputery, w zależności od rodzaju produktu, prowizja ma wynosić od 1,5 do 9%.

Ta ostatnia stawka ma obowiązywać w podkategoriach „Akcesoria (Laptop, PC), „Części do laptopów”, „Drukarki i skanery (w podkategorii „Pozostałe”), „Internet”, „Oprogramowanie”, „Pozostałe”, „Tablety” (w podkategorii „Części i akcesoria”).

Nowy regulamin usług Allegro, wraz z zaznaczonymi na zielono i czerwono wprowadzonymi zmianami, znajduje się w tym miejscu.

Zagłosuj

Sprzedajesz lub kupujesz na Allegro?

RadioZET.pl/MT

Oceń