Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmontuj własne Gwiezdne Wojny - Avid udostępni darmowe narzędzie

26.04.2017 15:13

Avid Media Composer to niesamowicie rozbudowane narzędzie, przeznaczone do profesjonalnej obróbki i montażu wideo i dźwięku. Firma Avid, która zajmuje się jego rozwojem od 1989 roku postanowiła udostępnić darmową wersję swojego programu.

Zmontuj własne Gwiezdne Wojny - Avid udostępni darmowe narzędzie fot. Avid

Do tej pory na korzystanie z Avid Media Composer mogły pozwolić sobie jedynie profesjonalne studia tworzące filmy. Licencja na to oprogramowanie kosztuje bowiem aż 1300 euro (na 1 stanowisko pracy) lub 60 euro miesięcznie w ramach subskrypcji.Nic więc dziwnego, że aplikacja nie była w stanie trafić do mniej zamożnych grup produkujących treści - zwłaszcza, że konkurencyjne rozwiazania (Adobe Premiere Pro lub Final Cut Pro) można kupić za 1/4 tej ceny.

Zagłosuj

Korzystasz z aplikacji do edycji wideo?

Avid Media Composer First - darmowa wersja potężnego narzędzia

Firma Avid postanowiła jednak udostępnić darmową wersję swojej aplikacji. Opatrzona będzie drobnymi ograniczeniami, jak np. możliwość korzystania z maksymalnie 4 warstw wideo i 8 warstw audio.

Darmowa aplikacja będzie posiadać jednak wszystkie funkcje, jakie znajdują się w pełnej wersji narzędzia. To naprawdę nie lada gratka, która umożliwi pracę młodym lub początkującym twórcom na w pełni profesjonalnym narzędziu, na którym pracuje całe Hollywood. Z użyciem tego narzędzia powstała m.in. poprzednia część Gwiezdnych Wojen - Przebudzenie Mocy, a samo oprogramowanie poleca nawet reżyser James Cameron, co możecie zobaczyć na wideo poniżej.

Drobne ograniczenia w darmowym Avid Media Composer First nie powinny odrzucać młodych lub początkujących twórców, a jeśli aplikacja im się na tyle spodoba, że zechcą korzystać z niej na większą skalę, mogą zawsze skorzystać z jej płatnej wersji w przyszłości.

Narzędzie zostanie udostępnione w pełni za darmo już w czerwcu tego roku, a już teraz możemy zapisać się na listę chętnych, którzy w pierwszej kolejności zostaną powiadomieni o jej dostępności.

Zagłosuj

Zamierzasz wypróbować darmową wersję Avid Media Composer?

RadioZet.pl/AM

Oceń