Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znajdź lukę w Windows 10 - zostaniesz milionerem

28.07.2017 11:20

Ogromną nagrodę pieniężną zaproponował Microsoft dla osób, które pomogą w odnalezieniu słabości najnowszej wersji systemu Windows.

Znajdź lukę w Windows 10 - zostaniesz milionerem fot. pexels

Dzięki programowi Windows Bug Bounty każdy może zająć się pomocą rozwoju bezpieczeństwa jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie.

Microsoft zapowiedział nowe nagrody dla osób, którym uda się znaleźć groźne luki w zabezpieczeniach systemu Windows 10 - te mogą sięgać nawet 250 tysięcy dolarów, a więc ok. miliona polskich złotych.

Za co Microsoft wypłaca tak dużą nagrodę? Za znalezienie sposobu wykorzystania technologii Hyper-V (wspomagającej działanie wirtualnych systemów) do przejęcia bezpośredniej kontroli nad Windows 10. Mniejsze nagrody, lecz mimo wszystko atrakcyjne - do 15 tysięcy dolarów, firma wypłaca za przekazanie informacji o lukach bezpieczeństwa w natywnej przeglądarce systemowej - Microsoft Edge.

Zagłosuj

Udało Ci się kiedyś znaleźć błąd w systemie operacyjnym?

Firma nie ogranicza poszukiwań błędów jedynie do oficjalnie wydanych wersji Windowsa. Błędy znalezione w próbnej wersji systemu - Insider Preview, również są brane pod uwagę.

Co Microsoft z tego ma? Bounty Program mocno ułatwia firmie prace nad bezpieczeństwem systemu. Samodzielne znalezienie tak kreatywnych rozwiązań omijających zabezpieczenia systemu nie byłyby możliwe w tak krótkim czasie, jak dokonują tego hakerzy lub po prostu programiści z zewnątrz.

RadioZet.pl/AM

Oceń