Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy cenę iPhone'a 8 - będzie drogo!

16.05.2017 13:37

Jeśli spodziewaliście się, że Apple zatrzyma się na obecnym progu cenowym swoich urządzeń - musimy Was mocno rozczarować.

Znamy cenę iPhone'a 8 - będzie drogo! fot. Apple

Cenę iPhone'a 8 podała agencja Goldman Sachs. Powołując się na swoje źródła, a także analizę rynku agencja podała do wiadomości swoich klientów, że chcąc kupić najnowsze urządzenie Apple trzeba będzie wydać na nie 999 dolarów. Jeśli natomiast będziemy chcieli nabyć bogatszą wersję posiadającą 256 GB pamięci wewnętrznej przyjdzie nam za nią zapłacić 1099 dolarów.

Stosując obecny przelicznik Apple z dolarów na złotówki oznacza to, że w Polsce kupimy je odpowiednio za ok. 5500 zł w podstawowej wersji i ok. 6000 zł za bogatszą wersję.

Zagłosuj

Co sądzisz o cenie iPhone'a 8?

Goldman Sachs zapowiada, prócz wrześniowej premiery dwóch modeli iPhone'a 8, dwa inne urządzenia z linii iPhone'a. Mają to być iPhone 7S i iPhone 7S Plus. W wariantach z najmniejszą dostępną pojemnością pamięci wewnętrznej będziemy je mogli kupić za ok. 650$ - iPhone 7S i 770$ za iPhone 7S Plus. To ok. 3500 zł i 4200 zł.

Wzrost cen tych urządzeń, to nie tylko konieczność wprowadzania wyższej jakości technologii, lecz również wzrost kosztów produkcji i bardzo surowe przeliczniki na złotówki, jakie obecnie stosuje Apple. Jednak czy faktycznie będzie tak drogo okaże się dopiero we wrześniu podczas oficjalnej premiery.

RadioZet.pl/AM

Oceń