Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy ceny e-papierosa na tytoń

07.04.2017 12:29

Hybrydowy papieros IQOS to propozycja dla palaczy, których kuszą mniej szkodliwe e-papierosy, ale nie potrafią rozstawać się z aromatem prawdziwego tytoniu. Nowy gadżet pozwoli im zaciągać się bez palenia.

Znamy ceny e-papierosa na tytoń fot. kadr z wideo

IQOS to dzieło Philip Morris, jednego z największych koncertów tytoniowych na świecie. Gadżet powstał w rezultacie trwających kilkanaście lat badań nad zdrowszymi metodami palenia – przedsiębiorstwo wydało na to ponad 3 mld dolarów. Część z badań prowadzono w Polsce.

Papieros hybrydowy działa na podobnej zasadzie, jak e-papieros – gadżet jest wyposażony w element grzewczy oraz zapewniający energię akumulator. Do środka nie wlewa się jednak liquidu, lecz wsuwa jednorazowe wkłady z tytoniem, wyglądające jak krótkie tradycyjne papierosy.

fot. kadr z wideo

Wewnątrz IQOS są one podgrzewane do temperatury 300 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie dochodzi do zapłonu, nie jest wydzielany dym ani nie powstaje popiół. Wydzielany jest aerozol, który zawiera nikotynę i zdecydowanie mniejszą ilość substancji szkodliwych – średnio udało się zredukować ich stężenie o 90%.

Po wyczerpaniu aromatu zużyty wkład wyrzuca się do kosza dokładnie tak samo, jak niedopałek klasycznego papierosa.

Wkłady mają być sprzedawane w paczkach po 20 sztuk – ich cena ma wynieść w Polsce 16 zł, choć będzie pewnie zróżnicowana w zależności od marki, pod którą będzie występować. Za gadżet IQOS trzeba będzie zapłacić 400 zł.

Produkt, określany przez producenta jako „rekwizyt tytoniowy”, dostępny będzie wyłącznie dla osób dorosłych.

Zagłosuj

Co wolicie palić?

RadioZET.pl/MT

Oceń