Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy zarobki Elona Muska. Jako prezes Tesli zarabia naprawdę niewiele

13.02.2018 13:20

Musk, gdyby mógł, to w ogóle zrezygnowałby z wynagrodzenia za swoje stanowisko.

Znamy zarobki Elona Muska. Jako prezes Tesli zarabia naprawdę niewiele fot. Kadr z YouTube

Elon Musk w zeszłym roku za piastowanie stanowiska prezesa Tesli otrzymał wynagrodzenie w wysokości zaledwie 49 920 dolarów za cały rok pracy (wliczając w to sprawowane przez niego nadgodziny). Oznacza to, że Musk zarabia najniższą stawkę godzinową obowiązującą w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych.

Prezes Tesli, gdyby mógł, to w ogóle zrezygnowałby z tego honorarium, jednak na to nie pozwala amerykańskie prawo. W tym roku minimalna stawka godzinowa została zwiększona o pół dolara, co sprawia, że w tym roku prezes zarobi 6 tysięcy dolarów więcej — pieniędzy ponownie nie przyjmie i będzie przechowywał je na specjalnym, firmowym koncie.

Nie oznacza to jednak, że Musk nie ma z czego żyć — jest jeszcze głową kosmicznej spółki SpaceX i to zapewne z tego tytułu przede wszystkim pobiera środki.

Majątek Muska również jest jednym z największych na świecie — zajmuje 43. miejsce w rankingu miliarderów serwisu Bloomberg, a jego majątek wyceniany jest na ok. 20 miliardów dolarów. Składa się na niego między innymi pakiet akcji Tesli o wartości 13 mld dolarów i pakiet kontrolny SpaceX.

Zagłosuj

Chciałbyś otrzymywać takie wynagrodzenie roczne jak Musk?

RadioZet.pl/AM

Oceń