Znana firma produkująca mobilne procesory rezygnuje z walki o flagowe urządzenia

18.09.2017 15:00

Bezkonkurencyjna wydajność układów konkurencji w topowych smartfonach nie daje szans tajwańskiemu producentowi na dorównanie kroku.

Znana firma produkująca mobilne procesory rezygnuje z walki o flagowe urządzenia fot. MediaTek

Obecnie na rynku możemy znaleźć zaledwie kilku dużych producentów, którzy tworzą mobilne układy, w skład których wchodzą procesory. Jednym z nich jest MediaTek, który zaczyna czuć dużą presję w stosunku do innych gigantów jak Qualcomm, Samsung, czy HiSilicon (należący do Huawei), co zmusza go do podjęcia mocnych cięć w najbliższych planach produkcyjnych.

Firma chcąc tworzyć układy z najwyższej półki, przygotowała układ z nowej serii nazwany Helio X30, który trafił do smartfonów Meizu Pro 7 i Meizu Pro 7 Plus. Niestety inni producenci smartfonów woleli wybrać do swoich flagowych rozwiązań produkty konkurencji lub autorskie układy. MediaTek zmuszony był tym samym na wstrzymanie rozwoju swojej następnej technologii, która miałaby działać w oparciu na układy wykonane w 10 i 7 nanometrach.

Tajwański producent przerzuca teraz swoje wszystkie moce przerobowe na serię Helio P, która jest oparta na układach w technologii 12 nm. Pozwoli to na opracowanie atrakcyjnych cenowo układów, które z powodzeniem trafią do budżetowych i średniopółkowych smartfonów i tabletów, a tym samym pozwoli gigantom walczyć o topowe układy, jednocześnie zostawiając spore pole do popisu wśród urządzeń z niższych półek cenowych.

Firma jednak zapowiada, że plany są wstrzymane do odwołania, a więc jeśli udałoby jej się na tyle zwiększyć zainteresowanie swoimi układami, by umocnić współpracę z producentami smartfonów, produkcja układów następnej generacji mogłaby się odbyć z drobnym opóźnieniem.

Zagłosuj

Jakiej firmy układ posiadasz w swoim smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń