Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znicz olimpijski w Tokio zapali latający samochód

07.06.2017 15:10

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 planują zapalić znicz olimpijski z wykorzystaniem przełomowej technologii.

Znicz olimpijski w Tokio zapali latający samochód fot. materiały prasowe

Ceremonia rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich nie mogła by się odbyć bez uroczystego symbolu zapalenia znicza. Dostarczona do Japonii pochodnia, rozpalona ogniem z Olimpu, może jednak zostać uniesiona do stanowiska dzięki latającemu samochodowi. O ile twórcom tego projektu uda się go ukończyć do 2020 roku, a pracy przed nimi sporo.

Za projekt latającego auta SkyDrive odpowiada 30-osobowy zespół Cartivator Resource Management, który jest wspomagany dotacją z Toyoty - przeznaczyła na ten cel 386 tyś. dolarów.

Latający pojazd ma unosić się na wysokość 10 metrów nad ziemią, a jego maksymalna prędkość w poziomie ma wynosić nawet 100 km/h. Maszyna na rysunkach koncepcyjnych przypomina gokarta wyposażonego w układ wiatraków, znanych z dronów, które będą unosić ciężar pojazdu wraz z kierowcą.

bbb

Jak na razie efekty prac nad projektem jeszcze nie są godne prezentacji podczas imprezy. Jeśli jednak projekt nie zostanie ukończony na okres Igrzysk, to na pewno dalej będzie rozwijany, co tylko pozytywnie przełoży się na ogólny rozwój tego typu latających maszyn.

Zagłosuj

Uważasz, że twórcy projektu zdążą go ukończyć do 2020 roku?

RadioZet.pl/AM

Oceń