Zobacz, jak powstawały efekty specjalne w nowym Łowcy Androidów [wideo]

27.12.2017 09:54

Niesamowity klimat i warstwa wizualna drugiej części filmu wykreowanego na podstawie książki Philipa K. Dicka, to zarówno zasługa ekipy pracującej na planach, jak i studia, które po zakończeniu zdjęć usiadło do komputerów i scena po scenie usprawniało wizję reżysera.

Zobacz, jak powstawały efekty specjalne w nowym Łowcy Androidów [wideo] fot. Rodeo FX

Oglądanie, jak powstają filmy kinowe "od kuchni", to dla wielu osób jeden z najciekawszych aspektów samej produkcji.

Przy produkcji wyreżyserowanej przez Denisa Villeneuve nad efektami specjalnymi czuwało studio Rodeo FX, którego dotychczasowy dorobek jest całkiem spory. Studio pomagało wcześniej przy takich produkcjach jak serial "Gra o Tron" czy głośny horror ostatniego roku "To".

Dzięki materiałowi przygotowanemu przez Rodeo FX, które pomagało przy produkcji sequela Łowcy Androidów, możemy spojrzeć, jak wiele magii filmu tworzone jest z pomocą komputerów.

Cieszy nas bardzo, że mimo tak dużych możliwości, jakie dają komputery, studia filmowe wracają do tworzenia wielu rzeczy z użyciem naturalnych efektów specjalnych. Wiele elementów scenografii, które zostają uchwycone przez kamerę, w połączeniu z cyfrowymi efektami tworzą ten złoty środek, który pozwala uwierzyć, że to, co widzimy na ekranie, jest prawdziwe.

Zagłosuj

Lubisz oglądać materiały dodatkowe dodawane do filmów na DVD lub Blu-Ray?

RadioZet.pl/AM

Oceń