Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zobacz niesamowity wjazd windy na 118. piętro wieżowca

10.04.2017 09:35

Kto powiedział, że przejażdżka windą nie może być fascynująca? 

Zobacz niesamowity wjazd windy na 118. piętro wieżowca fot. Lotte

Lotte World Tower to 5. najwyższy drapacz chmur na świecie. Wybudowany w Seulu, stolicy Korei Płd., wieżowiec to 554,5 metra niesamowitej architektury. Wewnątrz budynku mieszczą się hotel, prywatne apartamenty, a także biura.

Wieżowiec oficjalnie otwarto kilkanaście dni temu, a całości towarzyszył spektakularny pokaz fajerwerków, co możecie zobaczyć na materiale poniżej.

Ten kosztujący 3,3 miliarda dolarów budynek nie mógłby się obyć się zaawansowanej technologii - na 118. piętro budynku możemy wjechać dzięki supernowoczesnej windzie w przeciągu minuty. Technologię tę stworzyła firma Otis, którą zapewne znacie, a być może nawet winda z Waszego budynku została przez nią stworzona.

Wjazd na 118. piętro to wzniesienie się na wysokość 492 metrów, a całości towarzyszy spektakularny pokaz okolicy na materiale wideo w formacie 360 stopni, wyświetlony na ekranach umieszczonych na ścianach windy. Zresztą zobaczcie sami, jak to wygląda, dzięki materiałowi wideo nakręconemu przez jednego z odwiedzających.

Zagłosuj

Bałbyś się wjazdu na 118. piętro?

RadioZET.pl/geekweek/AM

Oceń