Zuchwały napad na salon Playa. Złodziej zgarnął łup, którego się nie spodziewał

06.12.2017 11:24

Do niecodziennego wydarzenia doszło 5 grudnia 2017 w warszawskim salonie Play – do lokalu wtargnął zamaskowany mężczyzna, oznajmił że przeprowadza napad, po czym zaczął ciąć linki zabezpieczające telefony na stanowiskach prezentacyjnych.

Zuchwały napad na salon Playa. Złodziej zgarnął łup, którego się nie spodziewał fot. materiały prasowe

Akcja została przeprowadzona przez przestępcę w biały dzień – do salonu Play znajdującego się w pawilonach przy ul. Jana Pawła II w Warszawie napastnik zawitał okolicach godziny 16.

Obecnym na miejscu pracownikom oznajmił, że dochodzi do napadu. Uzbrojony w nożyczki, odciął trzy modele najnowszych iPhone’ów 8 i X, które wyceniane są nawet na ponad 5 000 zł za sztukę, po czym zbiegł z miejsca przestępstwa.

Na złodzieja czekała jednak niemiła niespodzianka – nie ukradł wartych małą fortunę telefonów, tylko atrapy prezentacyjne, składające się z obudów i naklejek imitujących działanie ekranu.

Sprawą zajmuje się policja – sprawcę kradzieży próbowano odnaleźć z pomocą psa tropiącego.

- Dla nas ważne, że nikomu nic się nie stało. Sam napad przypominał na szczęście trochę sceny znane z kultowych filmów o Gangu Olsena. Straty są minimalne - powiedział na Marcin Gruszka, rzecznik prasowy operatora Play.

Zagłosuj

Wiedziałeś, że salony operatorów prezentują atrapy?

RadioZET.pl/MT

Oceń