Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zwierzęta pomagają Google Maps przy wirtualnych wycieczkach

12.06.2017 13:00

W niektórych miejscach na Ziemi należy wykorzystać bardziej tradycyjne metody transportu od samochodów do stworzenia widoku w Google Street View.

Zwierzęta pomagają Google Maps przy wirtualnych wycieczkach fot. Google

Google udało się już sfotografować ogromną ilość dróg i uliczek do swoich Map z użyciem swoich specjalnie przystosowanych do tego celu samochodów. Teraz firma rozszerza zakres swoich wirtualnych wycieczek, z których będziemy mogli skorzystać i używa do tego bardziej dopasowanych środków transportu.

Pierwszym zwierzęciem, jakie otrzymało możliwość przyłączenia się do tej akcji, była wielbłądzica o imieniu "Raffia", dzięki czemu już teraz możemy przejść się po pustyni Oaza Liwa w Abu Dhabi. Na jej plecach umieszczono specjalną aparaturę wykonującą fotografie w 360 stopniach, dzięki czemu można w pełni zwiedzić te pustynne tereny.

Google dalej będzie wykorzystywać te tradycyjne rozwiązania, ponieważ w niektórych sytuacjach naprawdę ciężko jest pokonać naturę. Przykładowo: użyte na Filipinach pojazdy utknęły w błocie i piasku, więc musiano poprosić o pomoc turystów, żeby dokończyć projekt. W Tajlandii Google'owi pomaga słoń. Czasem dzika natura zwierząt nie tylko nie pomaga, co wręcz skutecznie uniemożliwia przeniesienie danej lokacji do wirtualnego świata, o czym Google przekonał się podczas fotografowania wulkanu w Kambodży - małpy dokonały zniszczenia wyspecjalizowanego sprzętu.

Zagłosuj

Korzystasz z Google Maps?

RadioZet.pl/next.gazeta.pl/AM

Oceń