iMac Pro - nowy komputer w ofercie Apple. Cena powala na kolana

14.12.2017 15:09

To zarówno najpotężniejszy, jak i najdroższy komputer w ofercie Apple w historii.

iMac Pro - nowy komputer w ofercie Apple. Cena powala na kolana fot. Apple

Nowoczesny i bardzo wydajny iMac Pro to zupełnie nowa pozycja w portfolio firmy. By stawić czoła wymaganiom profesjonalistów, firma postanowiła mocno przebudować swoją cenioną konstrukcję i zastosować w niej podzespoły z najwyższej półki. To produkt dedykowany firmom, które zajmują się obróbką zdjęć i filmów lub twórcom oprogramowania.

27-calowy ekran komputera All-in-One to panel Retina 5K wspierający wszelkie nowoczesne standardy, w tym HDR.

iMaki Pro zaoferują 8-, 10- lub nawet 18-rdzeniowe procesory Intel Xeon, które posiadają ogromną wydajność. Zwykle stosowane w przypadkach komputerów służących jako serwery.

imac2 fot. Apple

W połączeniu z podwójną dedykowaną kartą graficzną od AMD Radeon, cała stacja robocza pozwoli na bezproblemowe tworzenie oprogramowania i wszelkich treści.

Całość byłaby jednak zbyt piękna by być możliwa. Największym mankamentem jest wysoka cena, jaką Apple musi podyktować za ten sprzęt. Pojedyncze podzespoły na rynku dostępne są w cenie kilku tysięcy złotych, więc cena całego zestawu - wraz z nałożonym "podatkiem Apple", jest niesamowicie wysoka.

Najtańszą konfigurację iMaka Pro Apple wyceniło bowiem na "zaledwie" 5 tysięcy dolarów, co jeśli spojrzymy na obecny przelicznik sprzętu firmy z dolarów na złotówki, może oznaczać, że w Polsce jego cena wyniesie nawet od około 25 tysięcy złotych

Apple nie ukrywa, że ten sprzęt jest drogi, ale wie, że kierowany jest w stronę profesjonalistów, którzy są w stanie zapłacić takie kwoty za sprzęt oferujący tak dużą moc obliczeniową. Czy będzie hitem sprzedażowym? Dzisiaj, 14 grudnia, ruszają na niego zamówienia, a więc o ewentualnym sukcesie będzie można mówić zapewne dopiero w przyszłym roku.

Zagłosuj

Co sądzisz o cenie iMaka Pro?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i odgadnij pierwotną cenę tych gadżetów:

Quiz. Ceny technologii fot. pixabay
Oceń