iOS 11 wprowadzi usprawnienia w aparacie iPhone'ów

04.08.2017 12:00

Fragment kodu nowego systemu operacyjnego dla iPhone'ów zwiastuje wprowadzenie nowych funkcji w aparatach mobilnych urządzeń Apple.

iOS 11 wprowadzi usprawnienia w aparacie iPhone'ów fot. pexels

Dzięki przekopywaniu setki tysięcy linijek kodu testowej wersji systemu iOS 11, znajdującej się w smart-głośniku HomePod, deweloperzy znaleźli nową funkcję, jaką otrzyma kamera w iPhone'ach.

Zagłosuj

Czy jakość aparatu wpływa na Twoją decyzję o zakupie smartfona?

Nowa funkcja ma nosić nazwę "SmartCam". Dzięki niej urządzenie dopasuje automatycznie parametry obrazu do scenerii, którą rozpozna w kadrze. Z uwagi na to, że w nazwie funkcji znajduje się słowo "smart", może to oznaczać, że Apple w pewien sposób wykorzysta uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w chmurze do pomocy w rozpoznaniu sceny ujętej na kadrze. Mogą to być "fajerwerki", "flora", "zwierzęta", "niebo", "śnieg" i wiele innych.

Ta funkcjonalność, prócz zapowiedzianych wcześniej innych zmian, jakich ma doczekać się aplikacja aparatu w iPhone'ach, dzięki systemowi iOS 11, poprawi użyteczność domyślnego oprogramowania iPhone'a. Zaawansowani użytkownicy zwykle musieli wykorzystywać aplikacje firm trzecich do zwiększenia możliwości robienia zdjęć z użyciem iPhone'a - być może dzięki planowanym zmianom postanowią powrócić do natywnego rozwiązania.

camera

Prócz tego w iOS 11 wprowadzone zostaną nowe możliwości kompresji zdjęć i wideo. Umożliwi to uzyskanie lepszej jakości kolorów na zdjęciach, bardziej zbliżonych do naturalnych barw skóry i materiałów.

RadioZET.pl/AM

Oceń