iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych? Apple wprowadzi nową technologię

05.07.2017 11:10

Plotki mówią o tym, że Apple pozbędzie się czytnika linii papilarnych z najnowszego iPhone'a. Zamiast niego będziemy mogli odblokowywać telefon dzięki zaawansowanemu skanerowi twarzy.

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych? Apple wprowadzi nową technologię fot. pexels

Dzięki informacjom, do których dotarł Bloomberg, możemy dowiedzieć się, że nowy iPhone najprawdopodobniej zostanie wyposażony w specjalny sensor 3D, który będzie odpowiadał za tryb szczegółowego rozpoznawania twarzy użytkownika. Dzięki niemu Apple rzekomo nawet zrezygnuje z dotychczasowej metody identyfikacji użytkownika używanej chociażby w iPhone'ach 6, 7 i SE.

Nowa technologia ma na tyle dobrze działać i skutecznie eliminować wszelkie próby podszywania się pod danego użytkownika, że dzięki niej dokonamy wszystkich metod autentyfikacji - odblokowania samego iPhone'a, zabezpieczonych aplikacji, a także potwierdzanie płatności.

Zagłosuj

Ile iPhone'ów używałeś do tej pory?

Nowa technologia podobno działa bardzo szybko i jest niezwykle precyzyjna. Wystarczy spojrzeć się na front iPhone'a i gotowe - system jest odblokowany i gotowy do działania.

Podobną technologię posiadają niektóre urządzenia pracujące pod kontrolą Windows 10, dzięki Windows Hello. Jeśli użytkownikom spodoba się ten system w iPhone'ach, to Apple być może wprowadzi go również do MacBooków i iMac'ów.

RadioZet.pl/Bloomberg/AM

Oceń