iPhone 8 już oficjalnie - znamy szczegóły nowych urządzeń Apple

12.09.2017 19:55

Firma Apple zaprezentowała iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus, które uzupełnią portfolio firmy o kolejne urządzenia, będące naturalną ewolucją poprzednich.

iPhone 8 już oficjalnie - znamy szczegóły nowych urządzeń Apple fot. Apple

Co nowego w iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus?

iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają zupełnie nowy chip, nazwany przez Apple jako A11 Bionic. Posiada on 6-rdzeni i 4,3 miliarda tranzystorów. To również autorski układ graficzny GPU, stworzony po raz pierwszy w całości przez Apple, który jest o 30 procent wydajniejszy od poprzednika.

iPhone 8 będzie robił lepsze zdjęcia - zarówno dzięki nowemu układowi przetwarzającemu zdjęcia, jak i nowym matrycom - 12 Mpix w iPhonie 8 i zestawowi dwóch 12 Mpix matryc w iPhonie 8 Plus. Firma chwali się, że ich nowe matryce są w stanie uzyskać lepszą jakość przy niskim poziomie światła, a przykładowe zdjęcia zdają się to potwierdzać (o ich rzeczywistym poziomie przekonamy się już od samych użytkowników).

Wraz z premierą nowych iPhone'ów posiadacze poprzednich smartfonów Apple mogą spodziewać się aktualizacji do iOS 11, która przyniesie szereg nowych funkcjonalności - w tym usprawnioną aplikację do wykonywania zdjęć.

iPhone 8 w wersji z 64 GB pamięci będzie kosztował 699$, natomiast iPhone 8 Plus również w wersji z 64 GB to koszt 799$. Urządzenie zadebiutuje na rynku 22 września.

Zagłosuj

Podoba Ci się iPhone 8?

RadioZet.pl/AM

Oceń