Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

iPhone 8 się nie sprzedaje. Apple musiało obniżyć ceny

02.11.2017 10:06

Podczas gdy iPhone X bije rekordy wartości odsprzedaży (można na nim zarobić nawet 2000%), iPhonem 8 niemal nikt nie jest zainteresowany. Żeby ratować sprzedaż, Apple zdecydowało się spuścić z tonu.

iPhone 8 się nie sprzedaje. Apple musiało obniżyć ceny fot. materiały prasowe

Raporty o braku zainteresowaniu nową generacją „zwykłego” iPhone’a dochodziły z całego świata. Nawet w USA, gdzie miłośnicy Apple są w stanie zapłacić naprawdę sporo za nowy modele telefonu z jabłkiem, lepiej od modeli oznaczonych cyfrą „8” sprzedawały się modele poprzedniej generacji, czyli iPhone’y 7.

Część komentatorów była zdania, że to efekt braku wprowadzenia istotnych z punktu widzenia użytkownika zmian, część zaś obstawiała, że prawdziwi fani czekają na wejście do sprzedaży jubileuszowego urządzenia, opracowanego z okazji 10-lecia premiery pierwszego iPhone’a.

I rzeczywiście, szał na bezramkowy smartfon Apple trwa w najlepsze – pierwsze egzemplarze osiągają w internecie ceny nawet 20 razy wyższe od tych sklepowych.

Nie rozwiązuje to jednak braku zainteresowania iPhonem 8. W Chinach, bardzo ważnym dla producenta rynku, aby ratować sprzedaż musiano posunąć się do obniżenia cen – takiego ruchu w zaledwie dwa miesiące po premierze modelu Apple jeszcze nie robiło.

Ceny iPhone’a 8 w największych chińskich sklepach spadły nawet o 165 dolarów, a jeśli klient zażyczy sobie modelu z większą pamięcią, może liczyć na dodatkowe zniżki.

Nie wiadomo, czy podobnych obniżek można spodziewać się w Polsce – jak na razie nic na to nie wskazuje.

Zagłosuj

iPhone 8 jest:

RadioZET.pl/MT

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń