iPhone X - Apple zapowiada jubileuszowe urządzenie [ZDJĘCIA]

12.09.2017 20:30

Wyświetlacz iPhone'a X wypełni niemalże całą powierzchnię urządzenia, a przycisk "Home" zniknie z designu smartfona.

iPhone X - Apple zapowiada jubileuszowe urządzenie [ZDJĘCIA] fot. Apple

iPhone X - zaawansowany ekran

Ekran nazwany "Super Retina" będzie posiadać przekątną 5,8", wykorzystywać technologię OLED, a także spełniać standardy HDR, Dolby Vision i HDR-10, jak również wszystkie inne technologie, które są dostępne w iPhonie 8.

iPhone X pozwoli również na bezprzewodowe ładowanie, a dzięki wodoodpornej konstrukcji trudniej będzie o jego przypadkowe "utopienie". 

iPhone X - rozpoznawanie właściciela przez "Face ID"

Jako że iPhone X nie będzie posiadał przycisku "Home", nie będzie w nim możliwości odblokowania urządzenia odciskiem palca. Urządzenie będzie korzystało zamiast tego z rozpoznawania twarzy "Face ID" - podobne rozwiązania wykorzystują inne firmy, ale czy technologia ta będzie na tyle bezpieczna jak odcisk palca, będziemy musieli się przekonać.

Apple zapewnia, że z wykorzystaniem zaawansowanych czujników umiejscowionych w przerwie na górnej części ekranu, tworzony jest na tyle zaawansowany skan 3D naszej twarzy, który w połączeniu ze wsparciem specjalnego układu wykorzystującego połączenia neurotyczne dokona unikalnego "odcisku" twarzy właściciela - zupełnie jak naszego odcisku palca. Ma nas rozpoznać zarówno za dnia, w nocy, kiedy zmienimy fryzurę, zapuścimy brodę czy staniemy się starsi.

Aparat w iPhonie X, to podobnie jak w iPhonie 8 Plus - układ dwóch 12 megapikselowych matryc, z tą różnicą, że posiadają podwójną optyczną stabilizację. Przednia kamera pozwala jednak na wykonanie dużo bardziej szczegółowych "selfie" z wykorzystaniem układu "TruDepth". 

iPhone X tani nie będzie - urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 3 listopada w cenie 999$ za wersję z 64 GB pamięci. 

Zagłosuj

Podoba Ci się iPhone X?

RadioZet.pl/AM

 

Oceń