iPhone X nie działa na mrozie. Użytkownicy źli na Apple

13.11.2017 11:30

Firma obiecuje naprawienie problemu aktualizacją oprogramowania.

iPhone X nie działa na mrozie. Użytkownicy źli na Apple fot. Apple

Według doniesień od pierwszych użytkowników iPhone'a X ze Stanów Zjednoczonych urządzenie zdaje się mieć poważne problemy z działaniem przy niskich temperaturach.

W niektórych amerykańskich miastach już spadł śnieg. Oznacza to, że już w pierwszych dniach odkąd użytkownicy mogą nabyć najnowszy produkt Apple, może dojść do niezwykłej sytuacji.

Przy narażeniu na niskie temperatury - w okolicach 0 stopni Celsjusza i mniej, ekran iPhone'a X zdaje się nie reagować poprawnie na dotyk lub w ogóle nie rozpoznawać interakcji ze strony użytkownika.

Firma już wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

"

"Wiemy o problemach, jakie spotykają niektóre egzemplarze iPhone'a X, które nie reagują na dotyk po szybkim obniżeniu temperatury otoczenia. Po kilku sekundach urządzenia jednak powinny ponownie działać i być w pełni responsywne. Zamierzamy naprawić tę niedogodność w najbliższej aktualizacji systemu." "

Tego typu problemy nie powinny mieć miejsca w sprzęcie, który kosztuje 5 tysięcy złotych. Apple musi najwyraźniej zwiększyć poziom testów na swoim sprzęcie i dopisać do listy testerów "sprawdzenie na działanie przy niskich temperaturach", co mogło do tej pory być pomijanie w ciepłej Kalifornii, gdzie mieści się siedziba firmy.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się by smartfon nie reagował na dotyk w zimie?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń