iPhone ma 10 lat. Jak zmienił się w tym czasie?

12.09.2017 16:02

Nie był pierwszym telefonem z dotykowym ekranem, jego wygląd z dzisiejszego punktu widzenia jest toporny, a specyfikacje techniczne śmieszą - pierwszy iPhone zmienił jednak zupełnie nasze myślenie o smartfonach. Jak wyglądała jego ewolucja?

iPhone ma 10 lat. Jak zmienił się w tym czasie? fot. materiały prasowe

Jedno urządzenie, wiele funkcji. Tak Steve Jobs zachwalał pierwszego iPhone'a podczas jego premiery w 2007 roku. Pierwszy smartfon Apple nie oferował łączności 3G (konkurencja już to miała), w związku z czym korzystanie na nim z internetu nie było najwygodniejsze. Ekran miał przekątną tylko 3,5 cala (co zostało zachowane w kilku następnych generacjach, podczas gdy telefony z Androidem oferowały coraz większe wyświetlacze) i rozdzielczość 480x320 punktów. Oferował ponadto 128 MB RAM.

Z czasem stosowano coraz szybsze procesory i dodawano więcej pamięci, zmieniano wygląd na nowocześniejszy oraz wprowadzano funkcje i usługi, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smartfona - na przykład sklep z aplikacjami, które można pobrać i zainstalować na telefonie.

Zaprezentowany w 2016 roku iPhone 7 przez długi czas utrzymywał miano najszybszego dostępnego telefonu - ostatecznie został wyprzedzony przez konstrukcje z Androidem. Następny ruch należy do Apple - można spodziewać się, że wraz z premierą jubileuszowego modelu iPhone'a odzyska on koronę króla wydajności.

Zagłosuj

Mieliście kiedyś iPhone'a?

RadioZET.pl/MT

Oceń