mBank zakłada klientom profil zaufany

29.08.2017 12:17

W serwisie bankowości internetowej mBanku można założyć profil zaufany, umożliwiający załatwianie spraw urzędowych przez sieć.

mBank zakłada klientom profil zaufany fot. materiały prasowe

Kojarzony głównie z usługami internetowymi bank dołączył w ten sposób do instytucji, które na mocy porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji może poświadczyć tożsamość osoby zakładającej urzędowy profil zaufany. Daje on możliwość logowania się do serwisów prowadzonych przez administrację publiczną.

- Nasi klienci to specyficzna grupa, która do samodzielnego realizowania operacji bankowych online przywykła już lata temu. Z chęcią też korzystają z udostępnianych przez nas możliwości kontaktu z administracją państwową, co pokazała popularność wniosku o wypłatę świadczenia w programie Rodzina 500+, wdrożonego w ubiegłym roku – przekonuje Daniel Pindor, odpowiedzialny za wdrożenie profilu zaufanego w mBanku.

Profil zaufany założony za pośrednictwem mBanku obsługiwany jest za pomocą tego samego loginu (numeru klienta) i hasła używanego do logowania się do serwisu transakcyjnego elektronicznego banku.

Już w tej chwili dzięki profilowi zaufanemu można załatwić przez Internet ponad 100 spraw urzędowych – na przykład wymienić dowód osobisty – a to dopiero początek rewolucji, jaka ma zostać przeprowadzona w polskich urzędach w najbliższych latach.

Wśród popularnych usług, z których można skorzystać w internecie posiadając ważny profil zaufany znajdują się między innymi:

  • złożenie wniosku o wydanie nowego dowodu osobistego
  • sprawdzenie punktów karnych online
  • wystąpienie o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego przed wyjazdem za granicę
  • zarejestrowanie działalności gospodarczej
  • składanie i sprawdzanie dokumentów rozliczeniowych w ZUS i US
  • uzyskanie niezbędnych dokumentów (odpisy aktów małżeństwa, zaświadczenia o niekaralności, wypisy z księgi wieczystej etc.)
Zagłosuj

Załatwiacie sprawy urzędowe przez internet?

RadioZET.pl/MT

Oceń