Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

myPhone Q-Smart Plus z Biedronki za 333 zł. Dobry czy zły zakup?

22.05.2017 09:54

Ma ekran 5,5 cala z lekko zakrzywionym szkłem i działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat - najnowsza propozycja myPhone, dostępna w Biedronce za 333 zł, wygląda więc całkiem atrakcyjnie. Jakie ma zalety i wady?

myPhone Q-Smart Plus z Biedronki za 333 zł. Dobry czy zły zakup? fot. materiały prasowe

Polski producent kontynuuje współpracę z popularną siecią sklepów, tym razem proponując model myPhone Q-Smart Plus, wyceniony na 333 zł. To niemal połowa mniej, niż trzeba było zapłacić za myPhone Luna II, który oceniliśmy jako wyjątkowo udany smarfon w tym przedziale cenowym.

Czy myPhone Q-Smart Plus, jak sugeruje cena, oferuje swojemu użytkownikowi dwa razy mniej? W pewnym sensie tak - zamiast 2 GB RAM jak w Lunie II wyposażony jest w 1 GB (co stanowi tak naprawdę minimum gwarantujące stabilną i wygodą pracę), zastosowany procesor zaś to konstrukcja czterordzeniowa (w chwalonym przez nas modelu znalazł się układ ośmiordzeniowy).

myPhone Q-Smart Plus - specyfikacja

Kosztujący 333 zł smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cali, wyświetlający obraz w formacie 1280x720 punktów. Szkło ochronne jest lekko zakrzywione na brzegach. Wyświetlane kolory są żywe i wyraźne, a rozdzielczość to dobry kompromis między jakością a wymaganiami sprzętowymi niezbędnymi do jej obsłużenia.

1 GB pamięci RAM wspomagany jest przez 8 GB przestrzeni na pliki - tę ostatnią trzeba będzie rozszerzyć za pomocą karty micro-SD, żeby móc komfortowo korzystać z aplikacji oraz robić zdjęcia i filmy.

Smartfon myPhone Q-Smart Plus posiada główny aparat 5 Mpix z funkcją Autofokus i lampą LED oraz przednią kamerkę do selfie robiącą zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix. Jakość uzyskiwanych obrazów jest dobra, jeśli są robione w odpowiednich warunkach oświetleniowych.

Nowy smartfon marki myPhone obsługuje jednocześnie dwie karty dzięki funkcji Dual SIM. Oprócz tego urządzenie wyposażono w Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS i baterię o pojemności 3000 mAh.

Brak natomiast modułu łączności LTE - łączność z internetem odbywa się za pomocą wolniejszego HSPA.

myPhone Q-Smart Plus - czy warto kupić?

Jeśli szukacie smartfona, który będzie oferował duży ekran ułatwiający korzystanie z telefonu i nie zamierzacie wykorzystywać go do wymagających gier - myPhone Q-Smart Plus jest ciekawą propozycją.

Za 333 zł otrzymujemy telefon, na którym bez problemów uruchomimy wszystkie aplikacje (aczkolwiek ich działanie, a w szczególności przełączanie się między działającymi programami, może okazać się powolne).

Ważne, że telefon działa pod kontrolą najnowszej dostępnej obecnie wersji Androida - dzięki temu będzie miał dostęp do nowych programów w sklepie Google Play.

Zagłosuj

Kupilibyście myPhone Q-Smart Plus?

RadioZET.pl/MT

Oceń