Zamknij
front image front image
logotypes logotypes

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawia audycje radiowe poświęcone realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach sektora energetyka.

- Moim i państwa gościem jest zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pan Marcin Janiak.

- Dzień dobry.

- Jesteśmy w trakcie siódmego konkursu, który służy wspieraniu inwestycji dotyczących wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, jeśli podejść do programu bardzo pragmatycznie, zagrajmy pieniędzmi, 300 mln, co to za kwota?

- To kwota, którą udało nam się do tej pory przeznaczyć na wsparcie projektów w odnawialne źródła energii, całkowita wartość tych inwestycji to prawie miliard złotych.

- No to jeszcze jedna kwota – 80 mln. złotych

- 80 mln. złotych to jest budżet tego konkursu, który właśnie trwa na odnawialne źródła energii, w ramach tego konkursu będziemy wspierali duże farmy fotowoltaiczne.

- Wnioski można składać do 28 maja, jakie projekty mają szanse dostać dofinansowanie?

- Na pewno największe szanse będą miały te projekty najlepsze, a przechodząc do troszeczkę większych konkretów to będziemy tu preferowali projekty najbardziej dojrzałe w zakresie prac przygotowawczych i najbardziej efektywne pod kątem przewidywanych rezultatów inwestycji i jej kosztów finansowych. Szczegółowe informacje znajdą państwo na stronach internetowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Audycja powstała przy współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska i jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.