Zamknij
front image front image
logotypes logotypes

- Moim i Państwa gościem jest pani Anna Trudzik, Dyrektor Departamentu OZE w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

- Dzień dobry.

- Nie wyobrażamy sobie życia bez energii elektrycznej: w domu, w pracy, w przedsiębiorstwach, w wielkich miastach i w małych gminach. Tempo życia rośnie, czasu ubywa, stąd potrzeba zaopatrywania się w urządzenia, które produkcję czynią efektywniejszą, a życie łatwiejszym. W prostej linii prowadzi to do coraz większych rachunków za prąd. Końca nie widać, chyba że… zatrzymamy się w tym pędzie i poszukamy Doradztwa Energetycznego. Ten Projekt realizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, przy wsparciu funduszy Europejskich. Kluczem są tu inwestycje w Odnawialne Źródła Energii. Praktycznie wszędzie: w produkcji, działalności spółdzielni mieszkaniowej, gminy czy domu jednorodzinnego.

- Zgadzam się. Wysokie rachunki za prąd, są motorem szukania alternatywnych rozwiązań i Doradztwa Energetycznego. Warto zwrócić uwagę na to, że w szerszej perspektywie gra idzie o coś więcej. O jakość naszego życia. Naszym celem jest zmniejszenie emisji CO2, czy ograniczenie zużycia nieodnawialnych źródeł energii.

- Każdy zmodernizowany dom, to niższe rachunki za prąd i mniejszy smog. Każdy zmodernizowany zakład to niższa emisja zanieczyszczeń i coś co jest nieocenione - pozytywny wizerunek firmy. Każda pro-ekologicznie działająca gmina to inwestycje odpowiedzialne społecznie, a każda inwestycja w Odnawialne Źródła Energii, to nowe miejsca pracy.

Audycja powstała przy współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska i jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.