Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

75-latek pomylił samoloty. Zamiast polecieć do Gdańska, trafił na... Maltę

16.01.2019 10:21

75-letni Polak chciał wrócić samolotem z Wielkiej Brytanii do Polski. Podczas powrotu spotkała go niemała niespodzianka. Zamiast wsiąść na pokład samolotu lecącego do Gdańska, wybrał maszynę, która wylądowała na Malcie.

Samolot Ryanair fot. Piotr Kamionka/East News

Do nietypowej sytuacji doszło 6 stycznia. 75-letni Polak, pan Paweł, przyleciał do Wielkiej Brytanii na święta, by odwiedzić swoją córkę. Kłopoty zaczęły się, gdy miał wracać do Polski.

Nieplanowana podróż na Maltę

Mężczyzna miał kupiony bilet na lot Ryanairem z lotniska Leeds Bradford do Gdańska z wylotem o 6.50 rano. Okazało się, że 75-latek omyłkowo wszedł na pokład innego samolotu. Zorientował się dopiero na lotnisku w Malcie.

Zaskakujący wydaje się fakt, że mężczyzna bez problemu przeszedł przez odprawę, choć jego bilet go do tego nie uprawniał. 75-latek musiał pokazać też bilet podczas wejścia na pokład, jednak również tam nikt nie zauważył pomyłki. 

Co gorsza, pan Paweł nie mówił po angielsku, więc komunikacja z nim, już po wylądowaniu na Malcie, była utrudniona. Na szczęście na lotnisku znalazła się inna Polka, która usłyszała, jak mężczyzna bezskutecznie próbuje się dowiedzieć czegokolwiek w informacji lotniskowej.

Ostatecznie obsługa lotniska pomogła zdezorientowanemu mężczyźnie wrócić do domu – 75-latek poleciał tego samego dnia z lotniska na Malcie do Gdańska i trafił do domu 14 godzin później niż pierwotnie zakładał. I tak może mówić o wielkim szczęściu, bo na tej trasie loty realizowane są tylko 2 razy w tygodniu.

Ryanair na razie nie skomentował tej sprawy, za to agencja handlingowa Swissport, która obsługuje irlandzką linię, przeprosiła pana Pawła i zapowiedziała, że przeprowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Przeczytaj także:

• Pasażer wyskoczył z samolotu przez drzwi ewakuacyjne. "Był przekonany, że pomylił lot"

44-latek przyleciał do Polski na paszporcie dziecka. "Szokujące, że nikt tego nie zauważył" 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC

Oceń