Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

A może by tak wyskoczyć… na Zakynthos? Base jumping w zatoce Navagio

15.12.2017 14:37

Base jumping to sport dla poszukujących najbardziej ekstremalnych wrażeń. Widoki są zdumiewające! 

 A może by tak wyskoczyć… na Zakynthos? Base jumping w zatoce Navagio fot. Flickr

Zatoka Navagio to niewątpliwie najbardziej znane, najczęściej fotografowane i chyba najpiękniejsze miejsce na greckiej wyspie Zakynthos. Rozległa plaża z jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą otoczona jest wysokimi na ok. 300 metrów klifami. Miejsce to zyskało popularność nie tylko za sprawą fantastycznych widoków, ale też dzięki spoczywającemu tutaj wrakowi statku. Na plażę można dotrzeć wyłącznie od strony morza.

Zatokę warto podziwiać również z góry. Podziwiać lub do niej… skoczyć ze spadochronem. To właśnie tutaj przybywają wielbiciele sportów ekstremalnych na letnią imprezę Base Jump Boogie. W czasie pięciodniowego wydarzenia z klifu nad Navagio odbywa się ponad 300 skoków spadochronowych!

Base jumping Zakynthos fot. Flickr

Nagrania z ekstremalnych skoków w zatoce Navagio cieszą się ogromną popularnością. Filmik „Basejump Site - Navagio Beach” ma już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTubie.

Do innych popularnych miejsc uprawiania Base jumpingu należą, m.in. Trolltunga w Norwegii, El Capitan i Half Dome w Stanach Zjednoczonych oraz wodospad Salto Angel Falls w Wenezueli.

___

RadioZET.pl/NC

Oceń